trikonasana-sadhana-joga-krakow

Trikonasana – pozycja trójkąta

Trikonasana – nazywana pozycją trójkąta. Pozycja odpowiednia dla osób początkujących i średnio zaawansowanych. Porada dla początkujących: aby ustawić ciało w jednej płaszczyźnie możemy wykorzystać do tego ścianę. Pięty, pośladki, plecy, barki i ramiona powinny dotykać ściany. Wykonywanie tej pozycji rozluźnia i wzmacnia okolice miednicy oraz uśmierza bóle artretyczne. Rozwija wytrwałość. Pozytywnie wpływa na organizm gdy jesteśmy zestresowani lub zniecierpliwieni. Bardzo dobrze wycisza umysł. Jest zalecana gdy prowadzimy siedzący tryb życia.

Z wdechem układamy ręce na klatce piersiowej. Zginamy nogi. Z wydechem skaczemy do rozkroku. Skręcamy lewą nogę o 15 stopni do środka. Prawą nogę rotujemy 90 stopni na zewnątrz. Linia przebiegająca przez środek stopy z przodu powinna przebiegać przez środek stopy z tyłu. Podciągamy rzepki kolan. W wdechem podciągamy klatkę piersiową. W wydechem wyciągamy się w prawo, opuszczamy prawą rękę, lewa ręka do góry. Patrzymy na kciuk ręki w górze. Z wdechem podnosimy się do góry. Skręcamy stopy do centrum. Skręcamy stopy w lewo. Dociskamy stopy do podłogi. Podnosi rzepki kolan. W wdechem podciągamy klatkę piersiową. Z wydechem wyciągamy się w lewo, opuszczamy lewą rękę, prawa ręka do góry. Skręcamy mocno tułów do sufitu. Patrzymy na kciuk ręki w górze. Do góry, wdech. Stopy do centrum. I zeskok.

Comments are closed.