Mobilność i siła w praktyce jogi. Warsztaty z Radkiem Rychlikiem

Drodzy,

W dniach 27 – 28.11. będziemy mieć przyjemność gościć Radka Rychlika, która poprowadzi warsztaty z “Mobilności i siły w praktyce jogi”.

Mobilność (mobility) to nowatorskie podejście do rozciągania, w którym dążymy do zwiększenia aktywnych zakresów ruchu. Chodzi o to, żeby nauczyć mięśnie pracować w pozycjach rozciągających, aby, obrazowo mówiąc, ciało było jak sprężyna, a nie jak plastelina.

Mobilność niesie ze sobą szereg korzyści:

– chroni stawy – zamiast nadwerężać struktury łącznotkankowe, jak więzadła, przenosimy obciążenie na pracujące mięśnie;
– chroni kręgosłup – umożliwia zrównoważenie sił działających na kręgosłup, dzięki czemu nie obciążamy krążków międzykręgowych;
– zwiększa praktyczne wykorzystanie elastyczności ciała, np. w tańcu czy sztukach walki;
– zwiększa poziom elastyczności, który mamy „na zimno”, bez rozgrzewki;
– zwiększa bezpieczeństwo wykonania i walory prozdrowotne tradycyjnych asan.

Na warsztatach dowiecie się więcej na temat koncepcji mobilności, poznacie warianty asan i sposoby pracy w nich, techniki oddechowe oraz metodykę, za pomocą której można zastosować te zasady na sesji jogi.

Zapraszamy zarówno osoby ćwiczące, zainteresowane harmonijnym rozwojem, jak i instruktorów. Problemy zdrowotne związane z układem ruchu mogą stanowić przeciwwskazanie do wzięcia udziału w warsztatach.

Radek Rychlik – absolwent warszawskiego AWF-u oraz mgr psychologii, specjalizacja neurokognitywistyka. Autor publikacji naukowych z fizjologii, biomechaniki i psychofizjologii dotyczących ćwiczeń jogi. Jako dziennikarz popularnonaukowy pisał do magazynów „Joga”, „Yoga&Ayurveda”, „Trainer”, „Angora”. Szkolił się u mistrzów jogi w Indiach, USA i Europie Zachodniej. W 2002r. wprowadził do Polski dynamiczne style jogi – vinyasę i ashtangę. Obecnie uczy we własnym, autorskim stylu. Zajęcia Radka są dość intensywne, z dużym udziałem ćwiczeń wzmacniających i dynamicznych, lecz jednocześnie prowadzone z naciskiem na bezpieczeństwo i efekty prozdrowotne.

Plan zajęć:

sobota, 27.11.:
11:00 – 14:00 praktyka część 1

niedziela, 28.11.:
11:00 – 14:00 praktyka część 2

cena: 200 zł przy wpłacie do 20 listopada, po tym terminie 240 zł

miejsce: sala baletowa II LO w Krakowie, ul. Sobieskiego 9

Aby się zapisać: wyślij e-mail na adres sadhana.szkolajogi@gmail.com i wpłać zaliczkę 70zł (po 20.11. – 85zł) na konto Mandala s.c. 07 1950 0001 2006 0351 1381 0002 ; pozostała część opłaty na miejscu w gotówce.

Do zobaczenia na matach!