Vriksasana – pozycja drzewa

Vriksasana – pozycja drzewa, to podstawowa asana w praktyce jogi. Pozycja odpowiednia dla osób początkujących i średnio zaawansowanych. Wykonywana na początku praktyki: pobudza i rozciąga mięśnie nóg, wzmacnia oraz wydłuża kręgosłup, aktywizuje barki. Przyczynia się do wykształcenia poczucia równowagi i stabilizuje ciało. Wycisza i ćwiczy umiejętność koncentracji.

Zginamy prawą nogę, ustawiamy prawą stopę ne lewym udzie, stopa skierowana piono w dół, dociskamy stopę do uda, ustawiamy biodra prosto, następnie opuszczamy ręce dłońmi skierowanymi na zewnątrz i z wdechem podnosimy je wyprostowane do góry, rozciągamy boki ciała i łączymy dłonie. Ciągniemy do góry ręce i miarowo oddychamy. Odsuwamy dłonie, skręcamy je na zewnątrz i z wydechem opuszczamy. Zmieniamy stronę.

Comments are closed.