Projekt Bellur – zaproszenie do wspólnej praktyki

DATA:

17. grudnia 2016

PROGRAM:

16:00 – 17:30 – Praktyka z Konradem Kocotem
18:00 – 20:00 – Praktyka z nauczycielami Sadhany
20:00 – … – Kilka słow o projekcie Bellur, poczęstunek i wspólna impreza – zachęcamy do zabrania ze sobą ciasta, sałatki lub czegokolwiek, czym chcielibyście podzielić się z kolegami i koleżankami z maty 🙂

Na zajęcia zapraszamy osoby praktykujące. Zajęcia są bezpłatne. Zapisy prowadzi recepcja.


Zbliża dzień, kiedy większość praktykujących jogę Iyengara po raz kolejny obchodzić będzie rocznicę urodzin Gurujiego – 14.XII.

Co to znaczy dla mnie i jaki ma związek z projektem Bellur?

Po raz pierwszy spotkałem się z jogą Iyengara prawie 22 lata temu. Szukałem wtedy odpowiedzi na targające mną niepokoje i cierpienia. Joga stała się i metodą i sposobem radzenia sobie z emocjonalnym trudem. Przez meandry praktyki asan, przez zakamarki osobowości prowadzili mnie kolejni nauczyciele. Tę misję służenia innym uczniom, nazywamy linią przekazu. Dzięki moim nauczycielom, dzień po dniu, praktykowałem  – szukając spokoju umysłu. To dzięki ich zaangażowaniu, pomocy oraz energii udało mi się z czasnau1em pokonać słabości i odnaleźć wewnętrzną równowagę. Codzienna praktyka z dnia na dzień, przeradzała się w tygodnie, miesiące a następnie lata.  Po latach praktyki, dotarłem do miejsca, gdzie rozpoczyna się okres pracy wewnętrznej.

Gdzieś po drodze, zacząłem uczyć, dzieląc się zarówno wiedzą jak i siłą transformacji jaką joga wniosła w moje życie. Teraz prowadzę szkołę jogi Sadhana w Krakowie, organizuję szkolenia dla nauczycieli, przekazując dalej energię zaczerpniętą od B. K. S. Iyengara. Spłacam swoim uczniom dług, zaczerpnięty u wszystkich moich nauczycieli.

Między innymi dlatego chciałbym zachęcić Was wszystkich do uczestnictwa w projekcie Bellur, zainicjowanego przez Gurujiego.

Projekt Bellur to inicjatywa, której celem jest wspomóc dzieci w rodzinnej wiosce Gurujiego.

Z pieniędzy fundowanych początkowo przez B. K. S. Iyengara, później natomiast ze składek na rzecz fundacji w miejscowości Bellur powstały:

  • zbiornik na wodę pitną / należy pamiętać o znaczeniu takich zbiorników w Indiach, gdzie deszcz pada tylko podczas monsunu /
  • bezpłatne liceum, z którego korzystają dzieci z 40 okolicznych wiosek
  • bezpłatna szkoła podstawowa
  • darmowe mundurki i książki do szkół
  • darmowe posiłki dla uczniów / w Indiach 42 procent dzieci poniżej piątego roku życia jest niedożywiona, a prawie 60 procent w tej grupie wiekowej jest opóźniona w rozwoju – jak wynika z najnowszych badań /
  • szpital dla okolicznych mieszkańców
  • hostel
  • salę do ćwiczeń jogi

Zapraszam Was do wspólnej praktyki i rozmowy, Romek Grzeszykowski


Projekt Bellur to akcja zbierania funduszy mających zasilić założoną przez B.K.S. Iyengara fundację Bellur Trust. Nazwa fundacji pochodzi od wioski, w której urodził się Guruji. Środki gromadzone przez fundację Bellur Trust przeznaczane są na budowę ośrodka zdrowia, szkoły, sali do jogi w tej ubiogiej wiosce w indyjskim stanie Karnataka. Jest to piękny gest Gurujiego wobec ubogich mieszkańców rodzinnych stron.

Corocznie SJIP patronuje akcji zbierania środków, które następnie przelewane są na konto fundacji.

Jeśli chcesz wesprzeć inicjatywę charytatywną B.K.S. Iyengara możesz wybrać jedną z opcji:

1. Dokonać wpłaty na konto SJIP: 18 1140 2004 0000 3302 7657 0366 z dopiskiem Bellur.
2. Wziąć udział w sesji, która odbędzie się 17. grudnia 2016 roku w Szkole Jogi Sadhana przy ul. Długiej 17 w Krakowie (lub w innej szkole jogi w miejscu Twojego zamieszkania).
3. Kupić kalendarz Indie 2017 w sklepie internetowym SJIP w grudniu 2016 lub stacjonarnie w wybranych szkołach, których lista znajduje się na stronie SJIP i stronie wydarzenia na Facebooku. Cały przychód ze sprzedaży kalendarzy będzie przeznaczony na pomoc fundacji Bellur Trust. www.joga.org.pl/imprezy/projekt-bellur

Tags: No tags

Comments are closed.