Spotkanie z Jagaro Bhikkhu

m

Noszący monastyczne imię Jagaro Bhikkhu rozpoczął swoją praktykę medytacji w wieku 15 lat, z początku, aby rozwinąć swoje zdolności muzyczne. Będąc wciąż w Europie praktykował różnorodne współczesne metody od synchronizacji półkul mózgowych, jogę Ashtangę i Iyengara, poprzez Qi Gong, aż po udział we wspólnocie medytacyjnej w tradycji hinduizmu oraz grę w sesjach muzyki jazzowej.

Te doświadczenia skłoniły go do wyjazdu do Azji południowo-wschodniej i przyjęcia pełnej ordynacji na drodze duchowej jako mnich buddyjski. Praktykował i poszerzał swoją wiedzę w zakresie zarówno tradycyjnej szkoły Theravady jak i wietnamskiej szkoły Zen czerpiąc z nauk wybitnych nauczycieli medytacji takich jak Ajarn Sumedho, Sayadaw U Tejaniya oraz Thich Nhat Hanh. Żył i zagłębiał się w tajemnice świadomości pośród lasów i klasztorów Myanmaru, Tajlandii i Wietnamu.

Podczas relacji fotograficznej Jagaro Bhikkhu opowie o swojej ścieżce oraz przedstawi miejsca mało znane i niemal niedostępne, na które natrafił podczas swojej pełnej zbiegów okoliczności i zwrotów wydarzeń podróży, pokazując zupełnie inne oblicza ludzi i zwyczajów w perspektywie kultury buddyjskiej.

Po krótkiej przerwie osoby zainteresowane rozwojem swojej praktyki świadomości zapraszamy do wspólnej prowadzonej medytacji oraz dodatkowej dyskusji.

ZAPISY I KONTAKT:

Spotkanie odbędzie się w Szkole Jogi Sadhana przy ul. Długiej 17 – Pasaż Wenecki – w Krakowie. Wstęp na wydarzenie jest bezpłatny.

Prosimy o wcześniejsze zapisy drogą mailową bądź telefoniczną.
sadhana.szkolajogi@gmail.com / 600 016 926

Tags: No tags

Comments are closed.