Romek opowiada o jodze dla dzieci!

Joga dla dzieci to przede wszystkim zabawa. Chciałbym aby moi uczniowie wyszaleli się, wyskakali, zmęczyli, poznali coś nowego i na koniec odpoczęli.

Dla dzieci to zabawa, a dla mnie wyzwanie. Jako pedagog mam swoje cele, które staram się poprzez zajęcia jogi realizować. Założenia związane z zajęciami są efektem kilku czynników. Po pierwsze jestem ojcem trójki dzieci. Po drugie interesują mnie: joga, zdrowie, funkcjonowanie mózgu, oraz edukacja.

Co zajęcia jogi mogą dać dzieciom?

1. W świecie zdominowanym przez zasiedzenie, szkołę, naukę, komputery itp. nasze ciało domaga się ruchu. Joga zapewnia ruch bardzo wszechstronny, ponieważ pobudza wszystkie partie ciała, wszystkie kończyny oraz narządy. Wykonujemy pozycje stojące, skłony, skręty, wygięcia. Zajęcia prajoga-dla-dzieci-krakowwie zawsze rozpoczynamy powitaniami słońca, które rozgrzewają, rozładowują napięcie mięśniowe, uspokajają.

2. Podczas zajęć staram się zwracać uwagę na utrzymywanie właściwej postawy. Wydłużamy kręgosłup, rozciągamy mięśnie oraz je wzmacniamy.

3. Dynamiczne przejścia i balanse, pomagają budować koordynację ruchową oraz przestrzenną, pozytywnie wpływają również na koncentrację.

4. Każdy ruch zwłaszcza, a zwłaszcza te nowe, stymulują funkcje poznawcze mózgu, sprzyjają procesom uczenia się.

5. Ruch wspomaga mineralizację kości.

6. Na koniec, joga pozostawia po sobie to co bezcenne – poczucie satysfakcji z dokonywania czegoś nowego 🙂

Tags: No tags

Comments are closed.