Ostatni tydzień zajęć stacjonarnych w Sadhanie

Moi drodzy,

Trzy dekady temu zastanawiając się, co chciałbym robić doszedłem do wniosku że: ,,Chciałbym robić coś, co jest dobre dla ludzi, dobre dla środowiska i dobre dla mnie”. Przez te 30 lat byłem wierny sobie i tej zasadzie. Joga stała się dla mnie sposobem na realizację tej idei, a bezpośredni kontakt z drugim człowiekiem osnową tej pracy. Dzisiaj prowadząc szkołę zastanawiam się, czy jestem wierny sobie, wierny zasadzie czynienia dobra?
Co weekend zastanawiam się, czy to co robię, jest legalne i czy prowadząc zajęcia, pomagam dbać o holistycznie rozumiane zdrowie, czy może narażam kogoś na jego utratę. Przy braku wsparcia rządu, a w zasadzie działaniach pozorowanych i szerzeniu dezinformacji w celach zbijania kapitału politycznego, bardzo trudno funkcjonować i podejmować mądre decyzje.
W zasadzie można przywołać powiedzenie z czasów komunistycznych: ,,Fakty przeczą rzeczywistości, tym gorzej rzeczywistości”. I w takich warunkach, co tydzień podejmuję decyzje, co dalej ze szkołą, co dalej z uczniami, co zrobić ze sobą samym???

Poszukując odpowiedzi, postanowiłem oprzeć się na osobach, którym ufam i w których uczciwość wierzę. Zatem skonsultowałem to z trzema lekarzami, przeczytałem stanowisko Polskiej Akademii Nauk, które zamieszczam w linku:
https://informacje.pan.pl/index.php/informacje/materialy-dla-prasy/3158-stanowisko-4-zespolu-ds-covid-19-przy-prezesie-pan?fbclid=IwAR2LqCaZr3HowV0Z5ZD6MR_jXwVu6t0Ab8L7bywSCqkvy08tqXZ9WARlyv4

 Na podstawie tych informacji podjąłem decyzję, że w takiej formie, czyli w realu – działać będziemy do 8.11.2020r. Niedzieli włącznie.
Jeśli ktoś czuje się zawiedziony lub rozczarowany przepraszam. Robię to z intencją zatroszczenia się o Was i o Waszych bliskich, jak również o siebie i moich bliskich.

Jeśli chodzi o możliwość kontynuowania jogi to mamy dla Was kilka opcji. W zależności od tego co wybierzecie, kontaktujcie się bezpośrednio z nauczycielami. Osoby, które zakupiły karnety, mogą odebrać je w postaci lekcji na Wirtualnej Sadhanie.

 Proponujemy Wam:
– zajęcia online w Wirtualnej Sadhanie,
– prywatne zajęcia,
– zajęcia na zoomie lub zajęcia w małych zamkniętych grupach.

Poniżej zamieszczam kontakty do nas:
Romek  sadhana.szkolajogi@gmail.com
Ania Paszek: aspiropsd@gmail.com
Agnieszka Margasińska margasu@poczta.onet.pl
Marek Gołąb tel. 798551340, Mail.  globstettt@gmail.com Strona na FB Marek Gołąb – bliżej ciała

Kochani mam nadzieję do zobaczenia wkrótce. Dbajcie o siebie i najbliższych. Stawajcie w obronie swoich praw i prawd by móc szerzyć miłość.

Z MIŁOŚCIĄ,
Wasz  Romek z Sadhaną


Tags: No tags

Comments are closed.