Joga dla kobiet

Kochane Joginki, z ogromną dumą i przyjemnością zapraszamy Was na nowe zajęcia w naszej Szkole- JOGĘ DLA KOBIET!
Zajęcia poprowadzi Marta Murzańska- Potasińska, dyplomowana nauczycielka jogi Iyengara w stopniu Introductory II.

 

  • Podczas zajęć będziemy się koncentrować na wybranych sekwencjach asan, które pomogą uregulować pracę układu hormonalnego, co z kolei może złagodzić przykre objawy menstruacji. 
  • Specjalnie dobrane asany pomogą zrównoważyć napięcie emocjonalne okresu przedmenstruacyjnego oraz czasu menopauzy, minimalizując jej inne, nieprzyjemne objawy.
  • Zajęcia te polecamy również Paniom po ciąży i czasie połogu.

Jako kobiety często jesteśmy bardziej wytrzymałe niż silniejsi od nas mężczyźni. Czasem jednak czujemy się tak zmęczone, że przerażają nas najprostsze zadania. Zwykłe zrównoważone i odpowiedzialne w ciągu kilku chwil potrafimy stać się płaczliwe, bezradne, wpaść w furię lub czarną rozpacz. Zdezorientowane zmianami następującymi w naszych organizmach, nie umiemy ich zaakceptować. Próbujemy sobie pomóc uciekając się do drastycznych diet, czy aktywności fizycznych źle dopasowanych do aktualnych potrzeb naszego ciała. Przyczyną tych stanów są duże wahania hormonów, nad których równowagą będziemy pracować.

Na zajęcia zapraszamy zatem wszystkie osoby, które chcą odnaleźć równowagę, harmonię, spokój i akceptację, zbudować własną tratwę ratunkową.

Zajęcia będą oparte na nauczaniu Gity Iyengar, niekwestiowanego autorytetu w dziedzinie praktyki jogi dla kobiet oraz Lois Steinberg, która opracowała szerokie kompendium wiedzy na ten temat.

Czekamy na Was w każdy czwartek o godzinie 16:30. Pierwsza sesja odbędzie się 7. grudnia 2017r.

 

“Mata do jogi często bywa surową, bezludną wyspą, na której mierzymy się ze swoimi słabościami, stawiając sobie coraz to większe wyzwania. Nadchodzi jednak taki czas, w którym wyzwań mamy pod dostatkiem, wtedy stając na macie chcemy poczuć ukojenie, znaleźć się na prywatnej tratwie ratunkowej. W pełnym wyzwań życiu kobiety ważne jest, by każda z nas znalazła czas dla siebie. Sposób na to, by o siebie zadbać. Dlatego wszystkie Panie, które pragną zachować dobrą kondycję, zdrowie, dystans i równowagę zapraszamy na zajęcia jogi dla kobiet.” 
/Marta Murzańska- Potasińska/

Tags: No tags

Comments are closed.