Nauczyciele


Romek Grzeszykowski

Założyciel Szkoły Jogi Sadhana

Założyciel szkoły jogi Sadhana, magister pedagogiki, dyplomowany nauczyciel jogi Iyengara w stopniu Senior Intermediate I. Jogę praktykuje od 1994 roku - w tym czasie przebywał m.in. w Kayvaliadhama Yoga Hospital w Lonavla oraz w Ramamani Iyengar Memorial Yoga Institute w Punie, gdzie asystował w klasach terapeutycznych i kobiecych. Brał udział w kursach prowadzonych przez takich nauczycieli jak Faeq Biria z Paryża, Gabriela Gubillaro z Florencji, Lois Steinberg z Chicago i Rajvi Mehta z Bombaju. 

Ma za sobą ponad 15 000 matogodzin praktyki własnej oraz ok.  15 000 godzin poprowadzonych zajęć. Z ramienia SJIP od 10 lat szkoli nauczycieli w Polsce i za granicą. Jest assessorem podczas egzaminów organizowanych przez SJIP. Uczestniczy w pracach zajmujących się procesami szkolenia oraz ewaluacji zarówno w Polsce jaki i w RMIYI w Punie. Cały czas szkoli się czerpiąc zarówno z jogi jak i z psychologii, coachingu, psychoterapii i superwizji.

Ponad dwie dekady temu postanowiłem poszukać w swoim życiu czegoś, co uczyni mnie szczęśliwym. Przygladając się ludziom, doszedłem do wniosku, ze jednym z warunków jest odnalezienie pasji. Chodziłem po świecie imając się różnych rzeczy - studiowałem historię, interesowałem się astronomią, pracowałem na budowach, cmentarzach, w szpitalach i laboratoriach badawczych. Mieszkałem z kumplem, który handlował zielem – wybraliśmy jednak inne drogi. Ja odnalazłem się w jodze, a on - inną drogą - odszedł. Joga pozwoliła mi uciszyć tupot rozbieganych myśli, a z czasem odkryć spokój - gdzieś pod nawałnicami umysłu. Dała radość z bycia, nauczyła pokory. Stała się dla mnie jak totem dla wioski indiańskiej - tam gdzie rozkładam matę, tam jest mój dom. To, czym chciałbym się z Wami podzielić, to radość, którą daje mi joga, a także spokój płynący z praktyki i wgląd w prawdziwego siebie.


Kasia Podgórni

Dyplomowana nauczycielka jogi Iyengara w stopniu Junior Intermediate II

Dyplomowana nauczycielka jogi Iyengara w stopniu Junior Intermediate II, z wykształcenia prawnik i kulturoznawca, z zamiłowania podróżniczka. Praktykę rozpoczęła w 2006 roku, od 2009 samodzielnie prowadzi zajęcia. Od początku swojej przygody z jogą związana z Sadhaną. Pogłębia wiedzę i udoskonala praktykę na zajęciach i warsztatach prowadzonych przez nauczycieli z Polski i z zagranicy, w tym nauczycieli z Ramamani Iyengar Memorial Yoga Institute w Punie.

Praktykować jogę zaczęłam z czystej ciekawości, która szybko przerodziła się w prawdziwą pasję. Joga stała się dla mnie nieodłącznym elementem życia, pozwalającym lepiej poznawać siebie, swoje możliwości i ograniczenia. Co dzień uczę się jak oswajać i powoli przekraczać granice wyznaczone przez ciało i umysł. W praktyce i uczeniu szukam harmonii pomiędzy dynamiką i precyzją, intensywną pracą i relaksem, wierząc, że tylko w ten sposób można wejrzeć w głąb siebie.


Tomek Mikler

Dyplomowany nauczyciel jogi Iyengara w stopniu Introductory II

Dyplomowany nauczyciel jogi Iyengara w stopniu Introductory II. Około 2005 roku zaczął praktykować hatha-jogę, która z czasem stała się sposobem na regularną pracę z własnym ciałem i umysłem. Jako nauczyciel od 6 lat związany ze Szkołą Jogi Sadhana, gdzie prowadzi kursy dla początkujących, grupy początkujące i początkujące plus.


Agnieszka Wolak

Dyplomowany nauczyciel jogi Iyengara w stopniu Introductory II

Dyplomowany nauczyciel jogi Iyengara w stopniu Introductory II. Z wykształcenia specjalista ds. stosunków międzynarodowych. Tancerka klasy mistrzowskiej tańca towarzyskiego.  Regularną praktykę jogi metodą Iyengara rozpoczęła w 2010 roku, a trzy lata później poprowadziła swoje pierwsze zajęcie jogi w szkole Sadhana. Dziś praktyka i nauczanie jogi stały się jej sposobem na życie. Cały czas rozwija swoje umiejętności  przygotowując się do egzaminu na kolejny stopień nauczycielski pod okiem Romka Grzeszykowskiego. Asystuje na grupach terapeutycznych.

Stając na macie, poprzez precyzyjną pracę z ciałem i oddechem doświadczam radości istnienia w teraźniejszości niezmąconej przeszłością ani przyszłością. Moje ciało zdrowieje, umysł wycisza, a serce otwiera na  świat. Staję się szczęśliwszym i lepszym człowiekiem. Joga to wielki dar, który codziennie otrzymuję i chciałabym również z Wami nim się dzielić.


Marek Gołąb

Dyplomowany nauczyciel jogi Iyengara w stopniu Introductory II

Z wykształcenia inżynier ochrony środowiska, w rzeczywistości zajmował się różnymi rzeczami. Swoją przygodę z jogą rozpoczął w 2006 roku pod okiem Agnieszki Grin, kontynuował u Konrada Kocota a od 2009 roku praktykuje w Sadhanie. Dodatkową wiedzę zdobywał na warsztatach z m.in. Lois Steinberg, Corine Biria i Deanem Lernerem. 

Joga jest dla mnie świetnym sposobem na życie, ponieważ umożliwia mi ciągłą pracę nad sobą i dokonywanie zmian.


Marta Murzańska-Potasińska

Dyplomowany nauczyciel jogi Iyengara w stopniu Introductory II

Przygodę z jogą rozpoczęła 14 lat temu. Od początku, choć z przerwami, związana z krakowską Sadhaną. Z wykształcenia animator kultury i specjalista Public Relation, z zamiłowania kobieta domowa, wielbicielka kapeluszy, rękawiczek i butów na wysokim obcasie. Pracowała dla wielkich korporacji i małych firm. Pisała felietony, publikowała książki, prowadziła audycje radiowe. Organizowała przyjęcia, bywała na salonach i zawsze, niezależnie od podejmowanej aktywności życiowej, wracała na matę. Obecnie dyplomowana nauczycielka jogi Iyengara w stopniu Introductory II.

Joga jest obecna w moim życiu od wielu lat. Początkowo była tylko sposobem na zachowanie zgrabnej sylwetki. Z czasem przekształciła się w przyjemną aktywność fizyczną, by w końcu stać się metafizycznym kołem ratunkowym.

W chwilach, w których każda z dróg zdawała się być ślepym tunelem, miast brnąć w ciemność, stawałam wiedziona instynktem, na macie. Dzięki systematycznej pracy z ciałem, uspokajał się mój umysł, moje obolałe serce próbowało się otwierać, a zamknięte na świat oczy zaczynały widzieć słońce. To na macie doświadczałam własnej siły, odkrywałam możliwości, w które zwątpiłam. Praca z ciałem pozwoliła mi odzyskać wiarę w siebie. Kontrola nad nim, jakiej uczy joga, uświadomiła, że opanować można również umysł. Joga nauczyła mnie odwagi i pokory, uważności i dyscypliny, koncentracji i relaksu. W końcu dała to czego potrzebowałam najbardziej – spokój.

Nie sądziłam, że będę uczyć jogi. Rozpoczynając kurs nauczycielski, chciałam tylko pogłębić praktykę. Dziś wiem, że chcę podzielić się tym, co stało się moim udziałem. Wiem ile w moim życiu zmieniło systematyczne i gorliwe ćwiczenie jogi, chcę przekazać Wam tę wiedzę poprzez wspólną praktykę.


Anna Paszek

W trakcie kursu nauczycielskiego

Jogę zaczęła praktykować w 2009 roku, od tego czasu jest związana z Sadhaną. Z wykształcenia psycholog i psychoterapeutka, współprowadzi Ośrodek Psychoterapii i Rozwoju w Krakowie. Od kilkunastu lat prowadzi warsztaty rozwoju osobistego, umiejętności psychospołecznych, kursy dla nauczycieli. Obecnie uczestniczka kursu nauczycielskiego prowadzonego przez Romka Grzeszykowskiego.

Joga stała się dla mnie sposobem na rozumienie siebie i innych w zupełnie inny niż do tej pory sposób. Stawia wciąż nowe pytania i motywuje do szukania odpowiedzi.