Kurs jogi dla początkujących 08.01-01.03.2024

Rozpocznij z nami swoją przygodę z jogą! Zapraszamy do Sadhany na kolejną edycję kursu jogi dla początkujących! 🧘‍♀️

Opracowany przez nas program pozwoli Ci opanować podstawowe asany i będzie idealnym wstępem do dalszej praktyki.

Dzięki niemu nauczysz się utrzymywać prawidłową postawę, poprawisz funkcjonowanie organizmu, zrelaksujesz ciało i uspokoisz umysł! 💆‍♀️

Do rozpoczęcia kursu nie jest konieczne wcześniejsze przygotowanie. Zajęcia odbywają się dwa razy w tygodniu. Poprowadzą je Kinga Paterka i Romek Grzeszykowski.
Szkoła Jogi Sadhana to jedna z najstarszych szkół jogi w Krakowie (mamy już 20 lat!). Z nami możesz czuć się bezpiecznie.

Przyjdź i sprawdź – dla wszystkich osób, które nie korzystały wcześniej z naszej oferty zaplanowaliśmy bezpłatną i otwartą lekcję pokazową.

Do zobaczenia na macie!

IMG20220327160300 (3)

Zajęcia otwarte

Zapraszamy na bezpłatne zajęcia, wszystkie osoby zainteresowane prowadzonym u nas w szkole kursem – joga dla początkujących .

Zajęcia odbędą się 04.01. 2024 godzinie 17.45 w II LO w sali baletowej.

Jeśli chcialbyś zerknąć online na nasze zajęcia, mamy coś dla Ciebie – przykładowe zajęcia kursu na grupie na FB.

Polub nasz profil Szkoła jogi sadhana i poproś o dodanie Cię do grupy Kurs dla początkujących, będziesz mógł poćwiczyć z nami:filmy z tym kursem

Oczywiście uważamy, że najlepiej rozpoczynać praktykę pod okiem doświadczonych nauczycieli, dlatego zapraszamy na maty. Będziemy mieli na Was oko 😉

Obowiązują zapisy, miejsca możecie rezerwować przez aplikację Fitssey.

Po zajęciach, będzie można spytać nauczyciela o kwestie dotyczące jogi lub obsługę szkoły i informacje dotyczące kursu.

Sonora będzie w Villi Greta!!!

Jakich efektów możesz spodziewać się po sesji w Sonorze?
głębokie odprężenie umysłu i ciała
rozładowanie napięcia nerwowego
regulacja oddechu i dotlenienie organizmu
regulacja pracy serca i ciśnienia tętniczego
aktywowanie krążenia i mikrocyrkulacji (profilaktyka udaru niedokrwiennego mózgu, zawału serca zmniejszenie objawów miażdżycy)
rozluźnienie napiętych mięśni oraz łagodzenie bólu
stymulacja pracy układu limfatycznego
wzmacnianie aktywności pracy jelit
zwiększenie koncentracji
osiągnięcie stanu głębokiej medytacji
uwolnienie emocji i blokad w ciele
redukcja poziomu lęku
komunikacja z samym sobą
poprawa samopoczucia i regeneracja
złagodzenia objawów nadmiernego stresu
Przeciwwskazaniami do wykonania sesji masażu dźwiękiem w instrumencie Sonora Sound Tube mogą być: pierwszy trymestr ciąży lub ciąża zagrożona, rozrusznik serca, ostre stany zapalne, krwotok, ostra psychoza.

Sonora w naturalny sposób przywraca harmonię ciała i umysłu, pozwala odzyskać wewnętrzny spokój i siły witalne.

Joga w Parku Jordana

Zapraszam na jogę w Parku Jordana dzisiaj 14.09.2023.

Zajęcia są darmowe i zaczynamy o 18.00.

Wprawdzie zdjęcie, nie jest z Parku i “konia z rzędem”, temu kto odgadnie skąd? 🙂

Wejście od Ingardena !!!

DSC03163 - obrobione

Efekty praktyki jogi oraz badania.

Joga to holistyczna praktyka, która łączy ciało, umysł i ducha. Składa się z różnych aspektów, takich jak asany (pozycje ciała), pranajama (ćwiczenia oddechowe), medytacja i filozofia życia. Joga jest znana przede wszystkim ze swojego wpływu na zdrowie fizyczne i psychiczne. Oto kilka aspektów, na które może wpływać praktyka jogi:

1. Zdrowie fizyczne: Joga pomaga w poprawie elastyczności, siły mięśniowej i wytrzymałości. Regularna praktyka może również poprawić postawę, koordynację i równowagę. Może wpływać na układ oddechowy, układ krążenia i układ trawienny. Istnieją również pewne dowody na to, że joga może wspomagać zdrowie serca, obniżać ciśnienie krwi i redukować dolegliwości bólowe.

2. Redukcja stresu: Joga jest często stosowana jako narzędzie do redukcji stresu i poprawy samopoczucia psychicznego. Skoncentrowane oddychanie, medytacja i praktyka świadomej obecności mogą pomóc w zrelaksowaniu umysłu i redukcji napięcia.

3. Zdrowie psychiczne: Badania sugerują, że joga może być skuteczna w redukcji objawów depresji, lęku i stresu pourazowego. Może również wspomagać zdrowe funkcjonowanie mózgu, poprawiając koncentrację, pamięć i zdolności poznawcze.

4. Jakość snu: Niektóre badania wskazują, że regularna praktyka jogi może pomóc w poprawie jakości snu, zwłaszcza u osób z bezsennością lub innymi zaburzeniami snu.

Badania naukowe dotyczące jogi są wciąż prowadzone, aby lepiej zrozumieć jej skuteczność i mechanizmy działania. Oto kilka przykładów badań dotyczących skuteczności jogi:

1. Badanie opublikowane w czasopiśmie “JAMA Internal Medicine” w 2014 roku wykazało, że joga może być skuteczna w łagodzeniu objawów przewlekłego bólu pleców.

2. Inne badanie przeprowadzone w 2017 roku sugeruje, że joga może być korzystna dla osób z depresją, jako uzupełnienie terapii farmakologicznej.

3. Systematyczny przegląd badań z 2017 roku, opublikowany w “Frontiers in Psychiatry”, sugeruje, że joga może być skuteczna w redukcji objawów lęku.

4. Badanie z 2018 roku opublikowane w “Complementary Therapies in Medicine” sugeruje, że joga może być pomocna w łagodzeniu objawów zespołu jelita drażliwego (IBS).

Należy jednak pamiętać, że skuteczność jogi może różnić się w zależności od indywidualnych potrzeb. Przed rozpoczęciem praktyki jogi lub jej wykorzystaniem jako terapii zawsze zaleca się skonsultowanie się z lekarzem, zwłaszcza jeśli masz jakiekolwiek istniejące schorzenia lub obawy zdrowotne.

Warto również znaleźć doświadczonego nauczyciela jogi, który może dostosować praktykę do Twoich potrzeb i umiejętności.

Articles

IMG20230304122839 (1)

Testy aktualności

Po wakacjach, po remoncie strony, po wielokrotnym “będzie Pan zadowolony”, dochodzimy do ładu ze stroną i wydaje mi się, że uaktualniliśmy aktualności. Dajcie znać, czy wszystko działa!!!